15 km Individual - Langdorf-Arbersee

Biathlon, IBU Cup, Wednesday 20.Jan 2021, Germany

Show more
Pos BiB Name Born Nation Time Shooting
1 65 Strømsheim Endre 1997 Norway 41:33.7 0+0+0+1 (1)
2 48 Nawrath Philipp 1993 Germany + 30.8 0+0+0+2 (2)
3 28 Andersen Aleksander Fjeld 1997 Norway + 35.3 1+0+0+1 (2)
4 44 Khalili Said Karimulla 1998 Russia + 43.7 0+0+0+1 (1)
5 18 Wright Campbell 2002 New Zealand + 44.1 0+1+0+0 (1)
6 63 Tsymbal Bogdan 1997 Ukraine + 58.4 0+0+1+0 (1)
7 46 Braunhofer Patrick 1998 Italy + 01:14.9 1+0+0+0 (1)
8 1 Bakken Sivert Guttorm 1998 Norway + 01:24.2 1+1+1+0 (3)
9 3 Andersen Filip Fjeld 1999 Norway + 01:29.1 0+1+2+1 (4)
10 31 Stefansson Malte 2000 Sweden + 01:38.4 0+0+1+1 (2)
10 70 Schmuck Dominic 1996 Germany + 01:38.4 1+1+0+0 (2)
12 41 Magazeev Pavel 1988 Moldova + 01:40.6 1+1+1+0 (3)
13 16 Kobonoki Tsukasa 1991 Japan + 01:55.6 0+0+1+1 (2)
14 33 Salutt Nico 1998 Switzerland + 01:57.1 0+1+0+1 (2)
15 17 Fratzscher Lucas 1994 Germany + 01:57.5 2+0+0+1 (3)
16 13 Rivail Hugo 1997 France + 02:02.0 0+1+0+1 (2)
17 38 Cappellari Daniele 1997 Italy + 02:02.1 0+1+1+0 (2)
18 12 Strelow Justus 1996 Germany + 02:05.1 0+1+0+1 (2)
19 82 Donhauser Johannes Werner 1994 Germany + 02:06.7 0+1+0+1 (2)
20 42 Jakob Patrick 1996 Austria + 02:10.2 1+0+1+0 (2)
21 19 Zini Saverio 1994 Italy + 02:13.7 0+1+0+2 (3)
22 4 Lombardot Oscar 2000 France + 02:13.8 0+1+1+0 (2)
23 24 Montello Giuseppe 1992 Italy + 02:27.5 0+0+2+2 (4)
24 29 Porshnev Nikita 1996 Russia + 02:36.3 0+0+1+1 (2)
25 109 Zobel David 1996 Germany + 02:37.1 0+1+1+0 (2)
26 5 Burkhalter Joscha 1996 Switzerland + 02:52.4 1+0+2+0 (3)
27 23 Karlik Mikulas 1999 Czech Republic + 02:55.9 0+1+2+1 (4)
28 62 Vidmar Anton 2000 Slovenia + 02:57.6 1+0+0+1 (2)
29 57 Lesiuk Taras 1996 Ukraine + 02:59.4 0+1+1+0 (2)
30 30 Dotsenko Andriy 1994 Ukraine + 03:07.0 1+1+1+1 (4)
31 36 Suchilov Semen 1992 Russia + 03:09.3 0+1+2+1 (4)
32 34 Perrot Eric 2001 France + 03:10.4 2+1+1+0 (4)
33 91 Sørum Vebjørn 1998 Norway + 03:12.7 1+2+0+0 (3)
34 89 Postl Thomas 1999 Austria + 03:13.2 0+0+0+2 (2)
35 152 Hollandt Florian 1995 Germany + 03:19.6 1+0+0+2 (3)
36 72 Burnotte Jules 1995 Canada + 03:24.9 1+0+2+1 (4)
37 107 Idinov Evgenii 1995 Russia + 03:32.7 2+1+0+0 (3)
38 59 Usov Mihail 1996 Moldova + 03:48.9 0+1+1+0 (2)
39 43 Mahon Sebastien 1999 France + 03:57.6 1+2+1+1 (5)
40 45 Bourgeois Republique Martin 1999 France + 04:03.5 0+1+2+0 (3)
41 64 Rastic Damir 1988 Serbia + 04:05.5 0+2+1+1 (4)
42 68 Jäger Martin 1987 Switzerland + 04:07.7 1+2+0+1 (4)
43 85 Unterweger Dominic 1999 Austria + 04:09.0 0+1+0+1 (2)
44 60 Bogetveit Håvard 1992 Norway + 04:09.9 2+2+1+1 (6)
45 52 Oberhauser Magnus 1998 Austria + 04:14.7 0+1+0+3 (4)
46 32 Bryhadyr Ruslan 1997 Ukraine + 04:25.9 0+2+1+2 (5)
47 78 Balodis Rudis 1999 Latvia + 04:27.6 0+0+0+0 (0)
48 75 Serokhvostov Daniil 1999 Russia + 04:32.8 3+2+0+2 (7)
49 71 Millar Aidan 1995 Canada + 04:34.2 1+1+0+1 (3)
50 115 Zawol Marcin 2002 Poland + 04:44.2 0+0+1+1 (2)
51 21 Brandt Oskar 1995 Sweden + 04:44.9 2+2+1+0 (5)
52 129 Gunka Jan 2002 Poland + 04:46.9 0+2+0+0 (2)
53 50 Stegmayr Gabriel 1988 Sweden + 04:47.2 0+0+1+2 (3)
54 87 Repnik Matic 2001 Slovenia + 04:56.0 0+1+0+1 (2)
55 26 Siimer Kristo 1999 Estonia + 04:59.3 2+2+0+2 (6)
56 145 Pitzer Lucas 1998 Austria + 04:59.8 0+1+2+1 (4)
57 95 Leopold Lars Hammernes 1999 USA + 05:03.9 0+2+0+0 (2)
58 53 Mustonen Joni 1994 Finland + 05:13.8 2+0+2+2 (6)
59 112 Marecek Jonas 2001 Czech Republic + 05:15.2 0+2+0+0 (2)
60 125 Nasyko Denys 1995 Ukraine + 05:16.0 1+1+2+1 (5)
61 121 Fravi Laurin 1999 Switzerland + 05:19.7 2+1+0+0 (3)
62 93 Tambornino Eligius 1986 Switzerland + 05:25.1 0+2+0+2 (4)
63 14 Szwajnos Marcin 1997 Poland + 05:29.1 3+0+0+1 (4)
64 27 Strum Matthew 1995 Canada + 05:33.2 2+1+0+1 (4)
65 96 Larsson Erik 2002 Sweden + 05:34.8 0+3+1+1 (5)
66 2 Jada Stavre 1998 North Macedonia + 05:36.7 1+0+0+1 (2)
67 6 Duicu Adelin Miodrag 1999 Romania + 05:41.6 1+0+1+2 (4)
68 54 Riethmueller Danilo 1999 Germany + 05:42.0 1+2+2+1 (6)
69 123 Cervenka Vaclav 1999 USA + 05:49.6 0+1+0+3 (4)
70 56 Vsivtsev Mart 1999 Estonia + 05:49.7 1+0+0+0 (1)
71 73 Telen Serhiy 1998 Ukraine + 05:50.4 1+2+0+1 (4)
72 51 Bovisi Sandro 1997 Switzerland + 05:52.7 2+1+1+1 (5)
73 148 Stalder Gion 1999 Switzerland + 05:54.0 0+1+1+1 (3)
74 47 Goessling Raleigh 1991 USA + 06:01.5 1+1+1+1 (4)
75 11 Oryashkov Vladimir 1996 Bulgaria + 06:02.8 0+2+1+2 (5)
76 49 Malinovskii Igor 1997 Russia + 06:03.2 1+0+2+1 (4)
77 144 Kaiumov Rustam 1994 Russia + 06:08.1 2+1+1+1 (5)
78 138 Makarov Maksim 1995 Moldova + 06:13.2 4+0+0+0 (4)
79 150 Sidorov Evgenii 1997 Russia + 06:14.6 2+2+1+1 (6)
80 35 Laitinen Heikki 1994 Finland + 06:17.3 2+2+1+0 (5)
81 116 Oskin Anatolii 1989 Romania + 06:21.5 0+1+3+0 (4)
82 80 Manek Jiri 1998 Czech Republic + 06:23.4 3+0+1+0 (4)
83 157 Andersson Oscar 2002 Sweden + 06:33.5 1+0+0+2 (3)
84 61 Birkentals Renars 2001 Latvia + 06:38.8 3+0+1+1 (5)
85 102 Usov Andrei 1994 Moldova + 06:39.8 0+1+1+2 (4)
86 97 Meunier Ambroise 1999 France + 06:49.5 1+2+1+2 (6)
87 141 Gego Hunor 1996 Romania + 06:51.8 2+0+2+0 (4)
88 83 Dupuis Alexandre 1995 Canada + 06:58.5 1+1+2+0 (4)
89 20 Sirik Sergey 1994 Kazakhstan + 07:03.3 0+3+3+1 (7)
90 37 Eberhard Tobias 1985 Austria + 07:04.8 4+2+0+2 (8)
91 103 Desmus Guillaume 1999 France + 07:06.0 0+1+0+2 (3)
92 10 Beauvais Cesar 2000 Belgium + 07:11.0 1+3+1+1 (6)
93 39 Matjuhins Kirils 2001 Latvia + 07:26.9 3+2+2+0 (7)
94 122 Romanov Nikita 1999 Lithuania + 07:28.8 1+1+0+0 (2)
95 40 Ottinger Lukas 1999 Slovakia + 07:31.5 4+1+1+0 (6)
96 120 Pancerz Przemyslaw 1998 Poland + 07:33.6 1+2+0+1 (4)
97 9 Crnkovic Kresimir 1995 Croatia + 07:47.6 2+3+1+3 (9)
98 69 Trixl Sebastian 1997 Austria + 07:47.7 2+1+3+1 (7)
99 22 Piqueras Garcia Roberto 1990 Spain + 07:50.1 2+0+1+2 (5)
100 118 Sklenarik Tomas 1999 Slovakia + 07:52.9 1+2+3+2 (8)
101 133 Epner Markus Rene 2002 Estonia + 08:03.5 1+3+2+0 (6)
102 15 Durtschi Max 1991 USA + 08:05.1 4+1+2+1 (8)
103 8 Kim Yonggyu 1993 South Korea + 08:05.6 2+2+2+1 (7)
104 88 Fountain Vinny 1991 Great Britain + 08:09.0 1+2+0+2 (5)
105 55 Baisho Kazuki 1995 Japan + 08:15.7 0+3+2+1 (6)
106 25 Perv Joosep 2001 Estonia + 08:28.4 0+2+1+2 (5)
107 113 Enkhbat Enkhsaikhan 2002 Mongolia + 08:28.5 3+1+2+1 (7)
108 142 Badacz Konrad 2003 Poland + 08:29.5 2+3+1+0 (6)
109 94 Cesnek Damian 2001 Slovakia + 08:33.8 2+0+1+1 (4)
110 86 Stoyanov Blagovest 2002 Bulgaria + 08:35.9 0+1+1+0 (2)
111 127 Bonacci Vincent 2000 USA + 08:43.4 0+1+2+1 (4)
112 155 Levet Damien 2001 France + 08:45.9 5+1+0+1 (7)
113 101 Zidar Jasa 2002 Slovenia + 08:51.3 1+2+2+1 (6)
114 74 Hökkä Juho 1999 Finland + 08:57.2 2+1+2+2 (7)
115 79 Aolaid Marten 1999 Estonia + 09:38.9 0+3+2+2 (7)
116 100 Kodama Shohei 1981 Japan + 09:53.3 3+1+3+0 (7)
117 67 Buta Florin-Catalin 1998 Romania + 10:04.0 2+1+4+2 (9)
118 135 Quinn Tobias 1998 Canada + 10:12.7 1+1+2+1 (5)
119 77 Vukovic Aleksa 2002 Bosnia&Herzegovina + 10:24.0 0+0+1+2 (3)
120 140 Kudrnac Jakub 2002 Czech Republic + 10:28.5 1+3+0+1 (5)
121 111 Dyussenov Asset 1997 Kazakhstan + 10:57.7 2+4+2+3 (11)
122 81 Weel Rosbo Joachim 1997 Denmark + 10:59.5 1+4+0+2 (7)
123 126 Razlozhki Deyan 2002 Bulgaria + 11:05.6 2+0+1+1 (4)
124 131 Lee Suyoung 1989 South Korea + 11:08.6 2+2+1+3 (8)
125 84 Deldesh Dastan 1998 Kazakhstan + 11:17.3 0+2+3+2 (7)
126 104 Choi Dujin 1995 South Korea + 11:26.3 2+1+2+1 (6)
127 7 Jakeliunas Lukas 1992 Lithuania + 11:28.8 1+4+2+2 (9)
128 136 Terentjev Stepan 1996 Lithuania + 11:29.0 3+2+0+2 (7)
129 76 Zashev Vasil 2002 Bulgaria + 11:29.9 4+2+2+2 (10)
130 110 Oztunc Zana 1997 Turkey + 11:41.9 2+1+2+0 (5)
131 124 Gyallai Soma 1997 Hungary + 11:57.5 1+1+1+2 (5)
132 154 Wiseman Oscar 2001 Great Britain + 11:58.3 0+1+2+1 (4)
133 143 Tseren-Ochir Adiyajargal 2000 Mongolia + 12:09.9 3+2+3+1 (9)
134 105 Hodzic Omar 2002 Serbia + 12:14.9 0+2+1+1 (4)
135 132 Vozelj Mark 2002 Slovenia + 12:26.4 1+3+4+1 (9)
136 108 Mackels Marek 1999 Belgium + 12:47.2 3+2+1+3 (9)
137 99 Gabriel Florent 2001 Belgium + 12:57.0 3+4+2+0 (9)
138 106 Tsourekas Nikolaos 1999 Greece + 13:02.1 2+1+3+1 (7)
139 146 Alalma Okan 1999 Turkey + 13:12.3 0+0+0+1 (1)
140 66 Kim Sangrea 1995 South Korea + 13:28.8 2+1+1+3 (7)
141 137 Turlubekov Bekentay 1998 Kazakhstan + 14:02.8 1+3+1+3 (8)
142 139 Golian Peter 2000 Slovakia + 14:04.5 0+3+2+2 (7)
143 128 Rosbo Jacob Weel 2000 Denmark + 14:08.9 4+1+2+3 (10)
144 114 De Santana Vasconcellos Matheus 2000 Brazil + 14:47.7 1+1+1+1 (4)
145 119 Sendrea Victor 2002 Moldova + 15:35.7 2+2+2+2 (8)
146 130 Büki Adam 1995 Hungary + 15:57.0 2+1+3+5 (11)
147 98 Hulgaard Jens 1989 Denmark + 16:16.7 2+2+2+4 (10)
148 151 Vanias Alexander 1990 Greece + 16:57.1 0+4+1+2 (7)
149 156 de Ridder Tim 1999 Belgium + 16:59.9 1+1+2+1 (5)
150 92 Krsteski Darko 2002 North Macedonia + 17:27.7 1+4+2+2 (9)
151 149 Lopatic Stefan 1992 Bosnia&Herzegovina + 18:01.8 1+2+3+3 (9)
152 90 Kennedy Brian 1990 Ireland + 19:36.1 1+1+1+3 (6)
153 117 Lalovic Uros 2002 Bosnia&Herzegovina + 20:01.2 1+3+3+2 (9)
154 134 Hodzic Omer 1998 Serbia + 20:16.2 0+0+2+4 (6)
DNS 147 Trush Vitaliy 1996 Ukraine
DNF 153 Kostoski Andonaki 2003 North Macedonia 2+2+2+- (6)
DNF 58 Braun Maxim 1993 Kazakhstan 1+2+2+- (5)