12.5 km Pursuit - Antholz-Anterselva

Biathlon, World Cup, Saturday 21.Jan 2023, Italy

Show more
Pos BiB Name Born Nation Time Shooting
1 1 Johannes Thingnes 1993 Norway 31:24.4 0+0+1+1 (2)
2 3 Lægreid Sturla Holm 1997 Norway + 40.2 0+0+0+0 (0)
3 2 Ponsiluoma Martin 1995 Sweden + 01:02.1 1+1+0+0 (2)
4 4 Rees Roman 1993 Germany + 01:34.3 1+0+0+0 (1)
5 15 Dale Johannes 1997 Norway + 02:00.8 0+0+0+1 (1)
6 5 Christiansen Vetle Sjåstad 1992 Norway + 02:17.8 1+1+2+0 (4)
7 11 Hartweg Niklas 2000 Switzerland + 02:21.8 0+0+0+1 (1)
8 16 Stalder Sebastian 1998 Switzerland + 02:22.8 0+0+1+0 (1)
9 8 Eder Simon 1983 Austria + 02:26.5 0+1+0+0 (1)
10 12 Doll Benedikt 1990 Germany + 02:33.0 0+0+1+2 (3)
11 14 Tarjei 1988 Norway + 02:33.8 0+0+3+0 (3)
12 7 Giacomel Tommaso 2000 Italy + 02:37.3 1+1+0+2 (4)
13 20 Fillon Maillet Quentin 1992 France + 02:45.4 2+1+0+1 (4)
14 6 Jacquelin Emilien 1995 France + 02:57.3 2+0+1+2 (5)
15 29 Fak Jakov 1987 Slovenia + 02:58.8 0+0+0+1 (1)
16 9 Strelow Justus 1996 Germany + 03:06.1 0+0+1+1 (2)
17 18 Krcmar Michal 1991 Czech Republic + 03:10.7 0+1+0+2 (3)
18 30 Samuelsson Sebastian 1997 Sweden + 03:13.2 1+0+1+1 (3)
19 26 Hiidensalo Olli 1991 Finland + 03:15.4 0+1+0+1 (2)
20 33 Zobel David 1996 Germany + 03:15.5 1+0+0+0 (1)
21 21 Rastorgujevs Andrejs 1988 Latvia + 03:38.6 0+0+2+1 (3)
22 17 Gow Christian 1993 Canada + 03:41.5 2+1+0+1 (4)
23 10 Claude Fabien 1994 France + 03:43.7 3+0+0+3 (6)
24 31 Pryma Artem 1987 Ukraine + 03:47.0 0+1+0+0 (1)
25 54 Kühn Johannes 1991 Germany + 03:52.7 0+1+1+1 (3)
26 25 Nelin Jesper 1992 Sweden + 04:01.3 0+3+0+1 (4)
27 36 Unterweger Dominic 1999 Austria + 04:03.5 0+0+1+1 (2)
28 13 Runnalls Adam 1998 Canada + 04:04.0 1+2+1+0 (4)
29 48 Bionaz Didier 2000 Italy + 04:04.0 0+0+1+2 (3)
30 40 Guzik Grzegorz 1991 Poland + 04:05.9 0+0+0+1 (1)
31 35 Strolia Vytautas 1992 Lithuania + 04:08.3 1+0+0+1 (2)
32 38 Dovzan Miha 1994 Slovenia + 04:12.6 0+0+1+1 (2)
33 37 Wright Campbell 2002 New Zealand + 04:17.0 0+0+2+2 (4)
34 39 Nawrath Philipp 1993 Germany + 04:19.7 0+0+2+2 (4)
35 43 Lombardot Oscar 2000 France + 04:20.9 1+1+1+0 (3)
36 23 Seppälä Tero 1996 Finland + 04:21.3 1+1+2+2 (6)
37 28 Schommer Paul 1992 USA + 04:22.9 0+1+0+2 (3)
38 27 Dombrovski Karol 1991 Lithuania + 04:29.5 0+0+1+0 (1)
39 41 Dudchenko Anton 1996 Ukraine + 04:30.7 0+2+1+0 (3)
40 24 Claude Florent 1991 Belgium + 04:35.7 1+1+0+2 (4)
41 34 Cisar Alex 2000 Slovenia + 04:44.8 1+0+1+1 (3)
42 46 Andersen Filip Fjeld 1999 Norway + 04:52.9 0+1+1+3 (5)
43 57 Zahkna Rene 1994 Estonia + 04:55.9 0+1+1+1 (3)
44 42 Iliev Vladimir 1987 Bulgaria + 05:01.7 2+1+0+1 (4)
45 32 Harjula Tuomas 1998 Finland + 05:09.2 0+0+1+1 (2)
46 51 Vaclavik Adam 1994 Czech Republic + 05:31.2 1+1+3+1 (6)
47 19 Guigonnat Antonin 1991 France + 05:36.4 3+2+1+2 (8)
48 49 Laitinen Heikki 1994 Finland + 05:40.5 0+1+0+3 (4)
49 45 Komatz David 1991 Austria + 05:52.5 1+1+1+1 (4)
50 22 Wiestner Serafin 1990 Switzerland + 05:56.2 1+3+2+1 (7)
51 52 Zeni Elia 2001 Italy + 06:05.9 0+0+2+2 (4)
52 56 Lesiuk Taras 1996 Ukraine + 07:19.9 0+1+0+2 (3)
DNS 44 Nasyko Denys 1995 Ukraine
DNS 53 Shamaev Dmitrii 1995 Romania
DNS 58 Germain Maxime 2001 USA
DNF 47 Mise Edgars 1998 Latvia 1+0+2+1 (4)
DNF 50 Ranta Jaakko 1997 Finland 2+2+0+2 (6)
DNF 55 Todev Blagoy 2001 Bulgaria 1+1+1+0 (3)
DNF 59 Nykvist Emil 1997 Sweden 2+0+0+2 (4)
DNF 60 Cervenka Vaclav 1999 USA 1+3+-+- (4)