Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Syktyvkar
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Friday 26.Feb 2016, Russia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
1
Vokuev
Ermil
1992
Russia
2
8
Stupak
Nikita
1987
Russia
3
5
Parfenov
Andrey
1987
Russia
4
30
Morilov
Nikolay
1986
Russia
5
18
Nikolaev
Artem
1991
Russia
6
25
Safiullin
Rifat
1991
Russia
7
13
Bakanov
Alexander
1995
Russia
8
9
Usachev
Igor
1981
Russia
9
4
Ermilin
Viktor
1992
Russia
10
22
Retivykh
Gleb
1991
Russia
11
7
Anisimov
Ivan
1987
Russia
12
23
Krasnov
Andrey
1994
Russia
13
2
Vitsenko
Alexey
1990
Russia
14
15
Petrov
Artur
1992
Russia
15
21
Baiborodov
Evgeniy
1990
Russia
16
24
Kataev
Denis
1992
Russia
17
11
Feller
Andrey
1988
Russia
18
14
Vlasov
Andrey
1986
Russia
19
26
Devjatiarov Jr.
Mikhail
1985
Russia
20
29
Ziuzev
Alexander
1989
Russia
21
6
Dementiev
Eugeniy
1983
Russia
22
10
Gavrilov
Yuriy
1991
Russia
23
12
Garder
Maxim
1997
Russia
24
27
Sorokin
Mikhail
1985
Russia
25
28
Berezin
Vladimir
1994
Russia
26
3
Petrov
Pavel
1995
Russia
27
16
Pavlov
Ivan
1988
Russia
28
17
Sannikov
Ilja
1992
Russia
29
19
Egoshin
Dmitriy
1981
Russia
30
20
Glavatskikh
Konstantin
1985
Russia
31
-
Berezin
Egor
1992
Russia
31
-
Karkin
Vladimir
1988
Russia
33
-
Fayzullov
Ildar
1991
Russia
34
-
Vichuzhanin
Kirill
1992
Russia
35
-
Poroshkin
Ilia
1995
Russia
36
-
Smirnov
Mikhail
1986
Russia
37
-
Taipov
Ilnaz
1995
Russia
38
-
Utkin
Alexander
1986
Russia
39
-
Durkin
Stepan
1993
Russia
40
-
Filippov
Alexander
1990
Russia
41
-
Mamkin
Viktor
1991
Russia
42
-
Novikov
Sergej
1980
Russia
43
-
Lubnin
Dmitriy
1996
Russia
44
-
Filippov
Alexey
1993
Russia
45
-
Valiakhmetov
Ravil
1989
Russia
46
-
Shatagin
Anton
1987
Russia
47
-
Smetanin
Nikita
1993
Russia
48
-
Petukhov
Alexey
1983
Russia
49
-
Sezemov
Jakov
1992
Russia
50
-
Lavrentev
Anton
1990
Russia
51
-
Frolov
Vladimir
1994
Russia
52
-
Pushkin
Vasiliy
1991
Russia
53
-
Taipov
Almaz
1993
Russia
54
-
Kurakin
Nikita
1994
Russia
55
-
Yuvonen
Larion
1994
Russia
56
-
Matrentsev
Mikhail
1995
Russia
57
-
Emelyanenkov
Artem
1993
Russia
58
-
Simonov
Alexey
1993
Russia
59
-
Smolianin
Andrey
1986
Russia
60
-
Tolkachev
Maxim
1994
Russia
61
-
Popov
Vitaliy
1992
Russia
62
-
Dotsenko
Danil
1995
Russia
63
-
Khabarov
Nikita
1994
Russia
64
-
Baklanov
Dmitriy
1988
Russia
65
-
Siulatov
Pavel
1986
Russia
66
-
Gaziev
Radik
1986
Russia
67
-
Vinogradov
Yuriy
1986
Russia
68
-
Solodov
Ivan
1989
Russia
69
-
Kaygorodov
Roman
1995
Russia
70
-
Lemanov
Jakov
1989
Russia
71
-
Kovalev
Maxim
1989
Russia
72
-
Kochetkov
Alexander
1995
Russia
73
-
Koronov
Petr
1993
Russia
74
-
Khayrov
Marsel
1994
Russia
75
-
Ziuzev
Anton
1985
Russia
76
-
Vdovin
Alexander
1993
Russia
77
-
Pisarev
Vadim
1987
Russia
78
-
Kruglov
Andrey
1994
Russia
79
-
Zubtsov
Maxim
1995
Russia
80
-
Bagautdinov
Dinis
1993
Russia
81
-
Taipov
Niyaz
1995
Russia
82
-
Arhipkin
Pavel
1982
Russia
83
-
Khaian
Nikita
1992
Russia
84
-
Petrov
Kirill
1993
Russia
85
-
Bobrov
Alexander
1984
Russia
86
-
Dyusembaev
Zhenis
1994
Russia
87
-
Japarov
Dmitriy
1986
Russia
88
-
Terentev
Aleksandr
1999
Russia
89
-
Surkov
Nikita
1995
Russia
90
-
Duk
Evgeniy
1993
Russia
91
-
Grigoriev
Evgeniy
1994
Russia
92
-
Mironov
Alexander
1993
Russia
93
-
Salakhov
Marat
1993
Russia
94
-
Zubtsov
Artem
1993
Russia
DSQ
-
Bakanov
Evgeniy
1996
Russia
DNS
-
Uliashev
Evgeniy
1988
Russia
DNS
-
Zhmurko
Artem
1985
Russia
DNS
-
Hudiev
Omar
1994
Russia
DNS
-
Dyakonov
Alexander
1995
Russia
DNS
-
Titov
Artem
1992
Russia
DNS
-
Kalsin
Andrey
1989
Russia