Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Syktyvkar
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Saturday 2.Mar 2013, Russia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
15
Usachev
Igor
1981
Russia
2
14
Anisimov
Ivan
1987
Russia
3
10
Ermilin
Viktor
1992
Russia
4
6
Gafarov
Anton
1987
Russia
5
8
Shakirzianov
Raul
1989
Russia
6
1
Egoshin
Dmitriy
1981
Russia
7
2
Kuklin
Mikhail
1987
Belarus
8
12
Retivykh
Gleb
1991
Russia
9
4
Safiullin
Rifat
1991
Russia
10
29
Baiborodov
Evgeniy
1990
Russia
11
3
Guliaev
Ivan
1987
Russia
12
20
Sergeev
Alexander
1991
Russia
13
13
Dvoskin
Alexey
1983
Russia
14
26
Utkin
Alexander
1986
Russia
15
27
Vitsenko
Alexey
1990
Russia
16
11
Shatokhin
Andrey
1990
Russia
17
16
Stroitelev
Fedor
1991
Russia
18
17
Lavrentev
Anton
1990
Russia
19
19
Kondrat
Maxim
1990
Russia
20
23
Fayzullov
Ildar
1991
Russia
21
5
Smirnov
Mikhail
1986
Russia
22
7
Volkov
Anatoliy
1989
Russia
23
18
Tikhonov
Fedor
1988
Russia
24
21
Gavrilov
Yuriy
1991
Russia
25
22
Stupak
Nikita
1987
Russia
26
9
Gaziev
Radik
1986
Russia
27
24
Smolianin
Andrey
1986
Russia
28
25
Taipov
Almaz
1993
Russia
29
28
Lutkov
Mikhail
1989
Russia
30
30
Kisliakov
Egor
1988
Russia
31
-
Shaparov
Dmitriy
1987
Russia
32
-
Vokuev
Ermil
1992
Russia
33
-
Pavlov
Ivan
1988
Russia
34
-
Kovalev
Maxim
1989
Russia
35
-
Lemanov
Jakov
1989
Russia
36
-
Lukjanov
Evgeniy
1981
Russia
37
-
Feller
Andrey
1988
Russia
38
-
Volzhentsev
Stanislav
1985
Russia
39
-
Parfenov
Andrey
1987
Russia
40
-
Novikov
Sergej
1980
Russia
41
-
Ziuzev
Alexander
1989
Russia
42
-
Baklanov
Dmitriy
1988
Russia
43
-
Alypov
Ivan
1982
Russia
44
-
Skobelev
Vladislav
1987
Russia
45
-
Petrov
Artur
1992
Russia
46
-
Kalinin
Alexander
1983
Russia
47
-
Fadeev
Maxim
1987
Russia
48
-
Bobrov
Alexander
1984
Russia
49
-
Feller
Maxim
1986
Russia
50
-
Sedov
Vladislav
1993
Russia
51
-
Vlasov
Andrey
1986
Russia
52
-
Perlyak
Stansilav
1987
Russia
53
-
Ozerskiy
Dmitriy
1990
Russia
54
-
Tyuterev
Andrey
1985
Russia
55
-
Bogdanov
Stanislav
1987
Russia
56
-
Vinogradov
Yuriy
1986
Russia
57
-
Glavatskikh
Konstantin
1985
Russia
58
-
Valiakhmetov
Ravil
1989
Russia
59
-
Geljmanov
Andrej
1982
Russia
60
-
Golovin
Anton
1986
Russia
61
-
Solodov
Ivan
1989
Russia
62
-
Korolev
Vadim
1993
Russia
63
-
Semikov
Ilia
1993
Russia
64
-
Filippov
Andrey
1986
Russia
65
-
Shebolkin
Evgeniy
1984
Russia
66
-
Firsov
Artur
1992
Russia
67
-
Chernousov
Alexey
1984
Russia
68
-
Mamkin
Viktor
1991
Russia
69
-
Tropnikov
Alexey
1978
Russia
70
-
Nikolaev
Sergey
1990
Russia
71
-
Golub
Dmitriy
1991
Russia
72
-
Zinyak
Maxim
1992
Russia
73
-
Chekalkin
Roman
1985
Russia
74
-
Babichev
Andrey
1990
Russia
75
-
Vasiliev
Dmitriy
1987
Russia
76
-
Zvukov
Andrey
1992
Russia
77
-
Shatagin
Anton
1987
Russia
78
-
Uliashev
Evgeniy
1988
Russia
79
-
Ploskonosov
Dmitriy
1989
Russia
80
-
Ganin
Evgeniy
1988
Russia
81
-
Drobot
Ivan
1992
Russia
82
-
Filippov
Alexander
1990
Russia
DSQ
-
Gorlanov
Ivan
1989
Russia
DNS
-
Bakulev
Konstantin
1979
Russia
DNS
-
Suzdalev
Anton
1989
Russia
DNS
-
Titov
Artem
1992
Russia
DNS
-
Kuznetsov
Alexander
1982
Russia
DNS
-
Ignatiev
Konstantin
1986
Russia
DNS
-
Sarikov
Pavel
1992
Russia
DNS
-
Norin
Artem
1983
Russia
DNS
-
Yurkov
Sergey
1985
Russia
DNS
-
Kliukvin
Evgeniy
1990
Russia
DNS
-
Dementiev
Eugeniy
1983
Russia
DNS
-
Khokhryakov
Nikolay
1985
Russia
DNS
-
Kataev
Denis
1992
Russia