Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Duathlon 15+15 km - Tyumen
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Sunday 27.Feb 2022, Russia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
9
Timashov
Anton
1996
Russia
1:16:19.8
2
24
Shemiakin
Alexey
1989
Russia
+ 01.4
3
6
Grebenko
Alexander
1994
Russia
+ 37.1
4
14
Belov
Evgeniy
1990
Russia
+ 01:23.7
5
7
Vitsenko
Alexey
1990
Russia
+ 01:45.4
6
4
Nikolaev
Artem
1991
Russia
+ 02:04.4
7
26
Melnichenko
Andrey
1992
Russia
+ 02:23.4
8
25
Vokuev
Ermil
1992
Russia
+ 02:23.6
9
18
Volzhentsev
Stanislav
1985
Russia
+ 02:23.7
10
2
Frolov
Vladimir
1994
Russia
+ 02:24.7
11
1
Feller
Andrey
1988
Russia
+ 02:25.2
12
23
Kuznetsov
Andrey
1998
Russia
+ 02:27.4
13
3
Zubtsov
Maxim
1995
Russia
+ 02:28.3
14
19
Kilivnyuk
Kirill
1998
Russia
+ 03:10.0
15
35
Sosnin
Mikhail
1990
Russia
+ 03:37.8
16
48
Yurkov
Sergey
1985
Russia
+ 03:46.0
17
39
Kurbatov
Iliya
1999
Russia
+ 04:01.9
18
20
Vaneev
Vladislav
1993
Russia
+ 04:04.3
19
10
Rybochkin
Yaroslav
1998
Russia
+ 04:30.0
20
13
Vechkanov
Vladislav
1997
Russia
+ 04:41.4
21
40
Solodovnikov
Vladimir
1996
Russia
+ 04:41.9
22
17
Sannikov
Ilja
1992
Russia
+ 04:43.2
23
50
Durkin
Stepan
1993
Russia
+ 04:47.8
24
15
Taipov
Almaz
1993
Russia
+ 04:49.1
25
32
Bagrashov
Dmitriy
1995
Russia
+ 05:10.9
26
31
Egorov
Nikita
1998
Russia
+ 05:11.9
27
12
Vikulin
Pavel
1989
Russia
+ 05:12.6
28
66
Smolianin
Andrey
1986
Russia
+ 05:14.0
29
34
Krasnov
Andrey
1994
Russia
+ 05:16.6
30
38
Safiullin
Rifat
1991
Russia
+ 05:17.5
31
53
Vdovin
Alexander
1993
Russia
+ 05:17.8
32
47
Nazarov
Fedor
1998
Russia
+ 05:18.1
33
27
Sobakarev
Andrey
1996
Russia
+ 05:18.6
34
16
Kondrashov
Dmitriy
1994
Russia
+ 05:19.1
35
36
Baskov
Vladimir
1997
Russia
+ 05:22.5
36
28
Kudryavtsev
Evgeniy
1997
Russia
+ 05:30.9
37
56
Kirillov
Alexander
2000
Russia
+ 05:39.1
38
62
Edygarov
Roman
2000
Russia
+ 05:54.8
39
52
Goroshnikov
Dmitriy
1993
Russia
+ 06:04.6
40
44
Sazonov
Stepan
2001
Russia
+ 06:28.4
41
41
Katlyarchuk
Yaroslav
1996
Russia
+ 06:41.7
42
46
Deryabov
Roman
2000
Russia
+ 06:46.4
43
45
Zubkov
Alexey
1995
Russia
+ 07:19.0
44
64
Sysolyatin
Maxim
1998
Russia
+ 07:20.8
45
5
Semyashkin
Evgeniy
1998
Russia
+ 07:37.1
46
49
Ziuzev
Anton
1985
Russia
+ 07:37.5
47
57
Zubkov
Alexander
2001
Russia
+ 08:05.4
48
29
Singopin
Nikita
1995
Russia
+ 08:15.4
49
55
Arkhipkin
Kirill
2000
Russia
+ 08:34.9
50
42
Khokhryakov
Nikolay
1985
Russia
+ 09:02.0
51
37
Kovalev
Maxim
1989
Russia
+ 10:00.5
52
59
Vichuzhanin
Kirill
1992
Russia
+ 10:17.3
53
63
Soldatkin
Egor
2000
Russia
+ 10:36.0
54
68
Ochetov
Danil
2003
Russia
+ 12:00.5
55
65
Sedyukov
Yaroslav
2001
Russia
DNS
54
Maximov
Artem
2001
Russia
DNS
60
Karpasyuk
Danila
-
Russia
DNF
11
Larkov
Andrey
1989
Russia
DNF
21
Soloviev
Pavel
2001
Russia
DNF
22
Azanov
Vladislav
1994
Russia
DNF
30
Kataev
Denis
1992
Russia
DNF
33
Zarodov
Andrey
1999
Russia
DNF
43
Trunov
Alexander
2001
Russia
DNF
51
Kolpakov
Filipp
1998
Russia
DNF
58
Maschenko
Andrey
1998
Russia
DNF
61
Mokienko
Danil
2003
Russia
DNF
67
Proskovin
Denis
2003
Russia
DNF
69
Kochetkov
Ivan
2003
Russia
DNF
8
Zakirov
Ilnaz
1993
Russia